Golf

Golf

Golf on sõltuvust tekitav mäng iseendaga, kus ikka ja jälle proovitakse just endast parem olla ja oma händikäppi ehk tasemenäitajat parandada. Seega saab golfi mängida ja harjutada nii üksi kui mitmekesi.

Golfi mängitakse keppide ja palliga ning eesmärgiks on erinevate pikkustega rajad läbida võimalikult väheste löökidega.  Golf on mäng, mida saab harrastada igas vanuses, sest ei nõua suurt füüsilist koormust. Golfis on väga palju reegleid ning kehtib ka range etikett ja just see on põhjuseks miks enne golfiväljakule minemist tuleb läbida Green Cardi kursus. Golfipalli löömine võib esmalt tunduda väga lihtne kuid tegelikult see alguses päris nii ei ole. Tegemist on üsna tehnilise alaga ning põhitõed on kindlasti vajalikud teadmised. Golfimängu juures on kindlalt kehtiv reegel, et harjutamine teeb meistriks.

Golfiväljak koosneb 18 rajast ning harjutusväljakutest, kus on võimalik enne rajale minemist soojenduslööke teha. Eesmärk on läbida rajad 3 löögiga lühematel radadel, 4 löögiga keskmise pikkusega radadel ning 5 löögiga kõige pikematel radadel. Kokku on üldjuhul vaja 18 rada läbida 72 löögiga, kuid mida vähem lööke, seda parem on. Täismõõtmetes golfiväljaku läbimine võtab aega umbes 4 tundi ning pakub naudingut nii lastele kui täiskasvanutele.

Eesti Golfi Liit

Tondi tn 84, Kristiine linnaosa, Tallinna linn, Harju maakond

http://www.golf.ee

Telefon: +372 5237067

E-Mail: info@golf.ee

Asutatud: 1993 Eesti Golfi Liiduna

President:

Peasekretär:

Liikmelisus: Eesti Olümpiakomitee, Euroopa Golfi Liit (EGA) www.ega-golf.ch,

Tulemused

Sportlased

vt lisaks >>