Karate

Karate

1600- aastatel oli Okinawa saarel Jaapanis relvata võitluskunst "tode", mille ühinemisest hiina chuang-fa ja muude Aasia võitlusviisidega sai alguse tänapäeva karate.

Kõiki saare võitluskunste kutsutakse ühe nimega "te"- käsi või "okinawa-te" ehk siis okinawa käsi. Seda kunsti võib pidada tode-chuang-fa ja tänapäeva karate vahendajaks.

Kui Gichin Funakoshi esitles 1922. aastal karated Jaapani publikule, suhtusid jaapanlased uuesse alasse algul ettevaatlikult. Karated (jaapanikeelne vorm sõnale "tode") õpiti Tõusva Päikese maal tundma kui ala, millega on võimalik vastane ühe hoobiga tappa. Funakoshi oli hämmeldunud. Tema jaoks oli karate alati tähendanud eluviisi ja enesekaitset. Seepärast võttiski meister karate filosoofia kokku lausega karate ni sente nashi - karates ei ole esimesena ründamist".

Aastal 1936 rajas Funakoshi Jaapani esimese karate dojo, millele anti nimeks Shotokan. See sai ka Funakoshi stiili nimeks.

1950- aastate lõpul levis karate Euroopasse. Karate tutvustajateks Euroopas olid jaapanlase Rikutaro Fukuda prantslasest õpilased Henri Plée ja inglane Vernon Bell.

Eestis alustas väike huviliste gupp karate harjutamist aastal 1967. 1970. a detsembris alustas tegevust Tallinna Polütehnilise Instituudi spordiklubi sportliku karate sektsioon.


 

Rahvusvaheline Karate Föderatsioon (World Karate Federation)

Koduleht: http://www.wkf.net
E-post: secretariat@wkf.net

 

Eesti Karate Föderatsioon

Tondi tn 84, Kristiine linnaosa, Tallinna linn, Harju maakond

http://www.ekf.ee

Telefon: +372 6398776

E-Mail: info@ekf.ee

Asutatud: 1974 Eesti NSV Judo ja Karate Föderatsioonina

President:

Peasekretär:

Liikmelisus: Eesti Olümpiakomitee, Rahvusvaheline Karate Föderatsioon (WKF) www.wkf.net, Euroopa Karate Föderatsioon (EKF) www.ekf-karate.net

Tulemused