Noortespordi spordimeisterlikkuse grupid

Kolmes maakonnas loodi 2010. aastal noorte spordimeisterlikkuse treeninggrupid

Kohalikud omavalitsused kui Eesti spordi suurimad rahastajad on laste- ja noortespordi edendamisel täitnud olulist sotsiaalset rolli noorte eluks ettevalmistamisel, füüsilise võimekuse ja tervise tugevdamisel ning kaasaja tsivilisatsiooni pahedest eemale hoidmisel.

Et tõsta kohalike omavalitsuste osa noorte saavutusspordi edendamisel ja andekatele noortele ning pühendunud treeneritele paremate tingimuste loomisel otsustas Eesti Olümpiakomitee alustada 2010. aasta septembris kolmes maakonnas koos kohalike omavalitsuste, piirkondlike spordiliitude ja maavalitsustega noorte spordimeisterlikkuse treeninggruppide loomist. 2014. aastaks on koostöö juba 8 maakonnaga.

Selle projekti raames luuakse igas maakonnas treeninggrupid, mille treenerite töötasu võrdsustatakse pedagoog-metoodiku töötasuga.  Konkreetse spordiala valimisel lähtutakse kõrge kvalifikatsiooniga treenerite ja võimekate noorte olemasolust ning spordialade traditsioonidest maakonnas. Projekti rahastatakse kohalike omavalitsuste, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning EOK sponsorite poolt.

EOK spordimeisterlikkuse treeninggruppide treenerid

2015

Hiiumaa
1.      Võrkpalli treeninggrupp, treener Ülari Kaibald
2.      Kergejõustiku treeninggrupp, treener Toivo Pruul

Jõgevamaa
3.      Kiiruisutamise treeninggrupp, treener Väino Treiman
4.      Saalihoki treeninggrupp, treener Marko Saksing
5.      Maadluse treeninggrupp, treener Arved Külanurm
6.      Kergejõustiku treeninggrupp, treener Piret Koll
7.      Kergejõustiku treeninggrupp, treener Lea Vilms
8.      Jalgpalli treeninggrupp, treener Silvar Luht

Järvamaa
9.     Tõstmise treeninggrupp, treener Ahti Uppin
10.  Suusatamise treeninggrupp, treener Raido Rohi
11.  Maadluse treeninggrupp, treener Jaak Tammik
12.  Kergejõustiku treeninggrupp, treener Leonhard Soom
13.  Korvpalli treeninggrupp, treener Andrus Noormägi
14. Orienteerumise treeninggrupp, treener Kaarel Kallas

Läänemaa
15.  Vehklemise treeninggrupp, treener Helen Nelis-Naukas
16.  Laskmise treeninggrupp, treener Mati Seppi
17.  Kergejõustiku treeninggrupp, treener Kaja Ladva
18.  Maadluse treeninggrupp, treener Janar Sõber
19.  Tennise treeninggrupp, treener Vello Kuhi

Põlvamaa
20.  Käsipalli treeninggrupp, treener Rein Suvi
21.  Orienteerumise treeninggrupp, treener Rein Zaitsev
22.  Orienteerumise treeninggrupp, treener Kalle Ojasoo
23.  Korvpalli treeninggrupp, treener Ants Järv
24.  Tennise treeninggrupp, treener Anneli Tilk

Pärnumaa
25.  Sõudmise treeninggrupp, treener Reet Palm-Killing
26.  Sõudmise treeninggrupp, treener Raini Lelle
27.   Kergejõustiku treeninggrupp, treener Eva Kuningas
28.  Suusatamise treeninggrupp, treener Anu Taveter
29.  Aerutamise treeninggrupp, treener Tiina Hodakov
30.  Jalgrattaspordi treeninggrupp, treener Kaido Juurik
31.  Maadluse treeninggrupp, treener Karl Pajumäe
32.  Suusatamise treeninggrupp, treener Kadri Madissoo

Tartumaa
33.  Suusatamise treeninggrupp, treener Rein Pedaja
34.  Sulgpalli treeninggrupp, treener Mart Mäerand
35.  Korvpalli treeninggrupp, treener Paavo Russak
36.  Kergejõustiku treeninggrupp, treener Kersti Viru

Viljandimaa
37.  Suusatamise treeninggrupp, treener Eve Tammemäe
38.  Sõudmise treeninggrupp, treener Rutt Vaar
39.  Käsipalli treeninggrupp, treener Marko Koks
40.  Võrkpalli treeninggrupp, treener Merle Keerutaja

2014

 

2012. aasta treeninggrupid

TARTUMAA

 

VILJANDIMAA

 

JÕGEVAMAA

 

2011. aasta treeninggrupid

Jõgevamaa:
 
Tartumaa:
 
Viljandimaa:

Tokyo

Tokyo suveolümpiamängudeni on jäänud 948 päeva, 19 tundi, 1 minutit.

PyeongChang

PyeongChangi taliolümpiamängudeni on jäänud 53 päeva, 5 tundi, 16 minutit.