Tantsusport

Tantsusport

Tantsusport ehk võistlustants hõlmab nii standardtantse kui Ladina-Ameerika tantse. Maailmas valitseb seda ala rahvusvaheline organisatsioon WDSF (World Dance Sport Federation), millega Eesti Tantsuspordi Liit (asutatud 1991) ühines 1991. aastal. Algselt kanti nimetust Eesti Võistlustantsu Liit.

Kümme võistlustantsu jagunevad standard- ja Ladina-Ameerika tantsudeks. Kumbagi on viis, standardtantsude (nende kodumaaks peetakse Inglismaad) hulka kuuluvad aeglane valss, tango, viini valss, aeglane fokstrott ja quickstep (eesti keeles on lubatud ka kirjapilt kvikstep). Ladina-Ameerika tantsud on samba, cha-cha (eesti keeles on lubatud ka tša-tša), rumba, paso doble ja jive (eesti keeles lubatud ka džaiv).

Eesti Tantsuspordi Liidu (edaspidid ETSL) liikmeskonda kuulub ca 40 klubi/kooli, kes muuhulgas korraldavad, koostöös ETSLiga, Eestis toimuvaid tantsuspordi võistlusi. Rahvusvahelisi võistlusi korraldab WDSF. Üheksakümnendate lõpus tunnistas Rahvusvaheline Olümpiakomitee tantsusporti spordialana ning WDSF-i rahvusvahelise spordialaliiduna. (Viimane taotles võistlustantsu lülitamist Pekingi olümpiamängude kavva, kuid see siiski ei läinud korda.)

Käesoleva sajandi alguses tegeldi võistlustantsuga ligi 75 riigis, selle ala harrastajaid on registreeritud ca 10 miljonit. Igal aastal toimuvad Euroopa ja maailmameistrivõistlused. Kõik antud spordiala spetsiifikaga seonduv on Eestis reguleeritud ETSL-i tantsuspordimäärustiku ning WDSF-i regulatsioonidega.Lisainformatsioon:
www.dancesport.ee
www.worlddancesport.org
www.tantsunet.eu

Eesti Tantsuspordi Liit

Pirita tee 20, Kesklinna linnaosa, Tallinna linn, Harju maakond

http://www.dancesport.ee/

Telefon: +372 5827 4477

E-Mail: info@dancesport.ee

Asutatud: 27.09.1989 Eesti Võistlustantsu Liiduna

President:

Peasekretär:

Liikmelisus: Eesti Olümpiakomitee, Rahvusvaheline Tantsuspordi Föderatsioon (IDSF) www.worlddancesport.org,

Tulemused